fk-talsi

“Talsi/Krauzers” sagrauj “Ķekavas Bulldogus”, bet neiekļūst izslēgšanas spēlēs.

Lai izpildītu sezonas galveno mērķi – iekļūtu “ELVI” Virslīgas izslēgšanas spēlēs -“Talsi/Krauzers” bija jāuzvar pēdējā regulārā čempionāta spēle pret “Ķekavas Bulldogiem”. Tiesa, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm, ar to vien bija par maz, jo vajadzēja, lai Liepājas “Kurši” piekāpjas “Bauskai”. Lai arī šajos spēļu pāros favorīti bija talsenieki un liepājnieki, gan “Ķekavas Bulldogi”, gan “Bauska” savās mājās vienmēr ir ciets rieksts visiem pretiniekiem.

Spēles laikā komandas treneriem un spēlētājiem bija pieteikts nekādā gadījumā nesekot notikumiem Bauskā un maksimāli koncentrēties saviem pienākumiem. Pirmie rezultātu atklāja talsenieki, kad pēc Kriša Treimaņa piespēles no vārtu priekšas precīzs bija Jānis Škutāns. Lai arī pārsvars bija talsenieku pusē, mājinieki rezultātu pēc soda izspēles izlīdzināja, un pirmais periods noslēdzās ar 1:1. Otrā perioda sākumā ķekavnieki izvirzījās vadībā, bet tad beidzot “Talsi/Krauzers” spēlētāju centieni atspoguļojās arī uz tablo – īsā laikā Jānis Ragovskis, Mārtiņš Lapsiņš un Deivids Barkovskis izcēlās ar vārtu guvumu. “Ķekavas Bulldogs” pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet tas rezultātu nedeva, un perioda izskaņā vēl viens vārtu guvums talseniekiem, Jānim Ragovskim realizējot skaitlisko vairākumu – 5:2.

Ar iekrāto pārsvaru pietika trešajam periodam, turklāt uz ķekavnieku agresīvo spēli pa visu laukumu talsenieki prata atbildēt ar vārtu guvumiem, un spēle noslēdzās ar 9:4. Rezultatīvākais spēlētājs mūsu rindās bija Jānis Ragovskis ar 3+1, bet labākā spēlētāja balva pienācās Jānim Škutānam, kurš pēc ilgākas “klusēšanas” izcēlās ar divu vārtu guvumu.

Diemžēl “Bauska” pretestību Liepājas “Kuršiem” spēja izrādīt tikai divas trešdaļas, cīnoties neizšķirti 5:5. Izšķirošajā trešdaļā “Bauska” ātri ielaida divus vārtus, bet, metoties atspēlēties, “salūza” pilnībā un cīņu noslēdza ar 5:12. Līdz ar to līdz sezonas mērķa saniegšanai “Talsiem/Krauzeram” pietrūka vienas uzvaras jeb trīs punktu.
Bet sezona Virslīgas komandai vēl nav beigusies, jo jāpiedalās “Cerību kausā” jeb cīņā par vietas saglabāšanu līgā. Izspēles kārtība nosaka: komandām, kas neiekļuva izslēgšanas spēlēs, jāaizvada divu apļu turnīrs, līdzi ņemot sezonā iekrātos punktus. Līdz ar to “Talsi/Krauzers” ir 23 punkti, “Pārgaujai” – 19 punkti, “Bauskai” – 15 punkti un “Ķekavas Bulldogiem” – 10 punkti. Pēdējās vietas ieguvēji  spēlēs par palikšanu “ELVI” Virslīgā 2016./2017.gada sezonā ar 1.līgas uzvarētājiem.  Pirmās spēles “Cerību kausā” komandas aizvadīs jau šonedēļ. Sestdien, 20.februārī, plkst. 18:00 Talsu Valsts ģimnāzijā “Talsi/Krauzers” tiksies ar “Ķekavas Bulldogu”, svētdien, 21.februārī plkst. 18:00 notiks spēle “Talsi/Krauzers” – “Pārgauja”.

Mārtiņš Maķevics