valmiera1

FK “Talsi/Krauzers” no Vidzemes tūres atgriežas gan ar uzvaru, gan zaudējumu.

Pagājušajā nedēļas nogalē florbola kluba “Talsi/Krauzers” florbolisti devās Vidzemes tūrē, kur aizvadīja kārtējās “ELVI Virslīgas” spēles ar fk “Valmiera/VIA” un SK “Pārgauja”.
Pret “Valmiera/VIA” spēle iesākās rezultatīvi abu komandu izpidījumā, jau spēles sestajā minūtē 2:2, mūsējiem precīzs Ģirts Škuburs, bet otro vārtu guvumā valmierieši bumbiņu raidīja savos vārtos. Perioda vidū precīzs Adrians Muzikants Spēlmanis, pielabojot Ģirta Šķubura metienu, bet jau minūti vēlāk viens pret vienu ar “Talsi/Krauzers” vārtsargu nonāk Mārtiņš Broka, panākot 3:3. Otrais periods neveiksmīgs talsiniekiem, vispirms ar negaidītu metienu no apmales Kārli Švampi pārspēj pretinieks, bet perioda beigās skaitlisko vairākumu realizē Latvijas izlases aizsargu pāris Ivo Balodis no Aigara Belasova piespēles – 3:5. Trešajā periodā “Talsi/Krauzers” presē pretinieku pa visu laukumu jau no pirmās minūtes, nereti iekrītot uz valmieriešu pretuzbrukumiem, un perioda sākumā arī nopelnīts soda metiens uz “Talsi/Krauzers” vārtiem. Ar soda metienu lieliski tiek galā Kārlis Švampe un perioda vidū tiek panākts arī mača lūzums. Vispirms skaitlisko vairākumu realizē Alberts Jēkabsons, bet pēc tam līdz tukšiem vārtiem izspēlē uzbrucēju trio Šķuburs – Lapsiņš – Ragovskis, panākot 5:5. Diemžēl trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kļūda uzbrukuma iesākumā, un “Valmiera/VIA” spēlējošais treneris Aigars Belasovs gūst savai komandai uzvaras vārtus. Pēdējā minūtē jau “ejot uz pilnu banku” uzbrukumā aizraujas talsinieki un valmierieši gūst vēl vienus vārtus – 7:5.
Sērot nav laika, jo jau nākamajā dienā spēle pret SK “Pārgauja”. Mazliet bažīgu dara pretinieku mazais laukums un fakts, ka šajā zālē pēdējo reizi ar paceltām galvām iznācām 2011.gadā, bet pēc tam vienmēr piedzīvoti smagi zaudējumi. Labā ziņa ir, ka visas spēles sākas ar 0:0! Tieši talsinieki izskatās vairāk noskaņojušies spēlei un pirmo periodu sāk ļoti apņēmīgi. Pie pirmā punkta Virslīgā tiek Talsu novada sporta skolas audzēkņi Reinis Jēkabsons, asistējot Jānim Šķutānam, un Toms Krūze, gūstot savus pirmos vārtus. Vēl vārtu guvumi Mārtiņam Lapsiņam un divi vārti Krišam Treimanim, periodu noslēdzot ar 5:1. Kā jau Stalbē – nekas nav beidzies, kamēr nav beidzies, un otrais periods talsiniekiem nāk kā auksta duša, zaudējot trīs vārtus. Daudz labas izdevības radās arī talseniekiem, īpaši spēlējot skaitliskajā mazākumā, bet pretinieku vārtsargs nepārspēts – 5:4.
Neskatoties uz to, ka pretinieks īpaši rupji spēlēja pret “Talsi/Krauzers” uzbrucēju Mārtiņu Lapsiņu, tieši viņš trešā perioda sākumā izvirzīja vadībā talsiniekus – 6:4. Ar atkārtotiem metieniem pie panākuma tiek SK “Pārgauja” uzbrucējs Olafs Zvīnis, bet ātri vien divu vārtu pārsvaru atjauno Ģirts Šķuburs, ātri realizējot soda izspēli, kamēr pretinieki veica spēlētāju nomaiņu. Perioda vidū trešos vārtus jeb “hattrick” gūst Krišs Treimanis. Spēles izskaņā vēl vienus vārtus “Pārgauja” atgūst – 8:6. Spēles beigās kārtējo reizi pretinieks nospēlē rupji pret Mārtiņu Lapsiņu, par ko izceļas neliela plūkšanās un sarkanās kartītes sev priekšā ierauga gan “Pārgauja” komandas spēlētājs, gan Krišs Treimanis. Vēl trīs sekundes pirms cīņas beigām, skaistu punktu spēlei pieliek Deivids Barkovskis, realizējot skaistu Jāņa Ragovska piespēli. 9:6! Par mača labāko spēlētāju talsinieku rindās atzīts vārtsargs Markuss Plūdums, kurš atvairīja 31 no 37 pretinieku metieniem.
Pēc aizvadītām sešām spēlēm “Talsi/Krauzers” izcīnījuši trīs uzvaras sešās spēlēs un ar astoņiem punktiem turnīra tabulā ieņem septīto vietu. Nākamo spēli “Talsi/Krauzers” aizvadīt sestdien, 24.oktobrī, plkst.19:00 Talsu Valsts ģimnāzijas sporta hallē.

Mārtiņš Maķevics